Modelowanie sylwetki to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chciałyby pozbyć się niedoskonałości, wad, kompleksów i jednocześnie ujędrnić oraz odmłodzić swoje ciało. Specjalistyczne zabiegi w połączeniu z rozsądną dietą i regularnymi ćwiczeniami mogą dać rewelacyjne efekty. W Świecie INO proponujemy Pacjentom całościowy program trwałego usuwania tkanki tłuszczowej i stymulowania do wzrostu tkanki mięśniowej, zarówno w sposób nienaruszający struktur ciała, jak i inwazyjny przeprowadzany przez szereg specjalistów z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Najnowocześniejsze i certyfikowane technologie modelujące ciało i masę mięśniową, w połączeniu z indywidualnie zaplanowanym wsparciem z zakresu dietetyki, treningów i fizjoterapii dla zwiększenia efektywności i utrwalenia efektów leczenia są naszym głównym wyznacznikiem, z którym wychodzimy do naszych Pacjentów.

Redukcja tkanki tłuszczowej obejmuje zarówno odchudzanie jak i modelowanie sylwetki. Najlepsze i najszybsze rezultaty osiągamy, gdy odchudzanie dietą i aktywnością fizyczną połączymy z modelowaniem. Modelowanie oznacza „poprawianie” a nie ogólną redukcja masy ciała. Zabiegi i ćwiczenia mają za zadanie wyszczuplić ciało, poprawić proporcje, trwale i szybko usunąć komórki tłuszczowe z oczekiwanych regionów oraz ujędrnić skórę. 

Niektóre obszary ciała tzw. opornej tkanki tłuszczowej są szczególnie trudne do usunięcia mimo ujemnego bilansu kalorycznego i aktywności fizycznej. Modelowanie poleca się także osobom, których problemem jest brak jędrności ciała i skóry związany z naturalnymi procesami starzenia lub w konsekwencji intensywnego odchudzania.

Wskazaniem do modelowania sylwetki jest także ubytek tkanki tłuszczowej w określonych miejscach np. pośladkach czy piersiach. Lipotransfer pozwala na jednoczesne wyszczuplanie określonych partii połączone z przeszczepem tłuszczu w inne miejsce.

nieinwazyjne

MEDYCZNE