Usługi medyczne

Usługi medyczne

Regeneracja i rewitalizacja narządu rodnego i poprawa życia seksualnego

 

ginekologia estetyczna

Proponujemy m.in. następujące zabiegi:

Fala elektromagnetyczna urządzeniem technologią FMS

Stymulacja magnetyczna przeznaczona do wzmacniania mięśni dna miednicy w przypadku nietrzymania moczu u kobiet. Wykorzystuje ona technologię skoncentrowanej stymulacji magnetycznej, która wyzwala skurcze supramaksymalne, głęboko stymulujące mięśnie dna miednicy oraz kontrolę nerwowo-mięśniową. Stymulacja ta zwiększa kurczliwość mięśni tonicznych i fazowych oraz podnosi świadomość funkcjonowania mięśnia łonowo-guzicznego. Regularne korzystanie z urządzenia pozwala uzyskać rezultaty w czterech zakresach: profilaktyka i leczenie wypadania narządu rodnego, profilaktyka i leczenie nietrzymania moczu, utrzymanie i przywracanie prawidłowego funkcjonowania odbytu oraz pozytywny wpływ na życie seksualne. Jest to zabieg całkowicie niebolesny, bezpieczny oraz łatwy w przeprowadzeniu dzięki bezobsługowej technologii.

Terapia fala termiczną HIFU jest całkowicie nieinwazyjna, bezkrwawa oraz niebolesna, gwarantująca bezpieczne i skuteczne ujędrnienie ściany pochwy oraz zwężenie jej średnicy, dzięki pobudzeniu naturalnych procesów przebudowy struktury tkanek. Terapia technologią HIFU jest szczególnie polecana kobietom po porodzie, przy pomenopauzalnym starzeniu się tkanek struktur moczopłciowych, ale także dla Pacjentek chcących poprawić jakość swojego życia seksualnego. Zabieg ten daje wyraźne efekty rewitalizacji pochwy za pomocą Wysokiej Częstotliwości Skoncentrowane Ultradźwięki (HIFU). Zabieg nie wpływa na naturalny przebieg przyszłej ciąży.

Terapia laserem CO2 bazuje na wykorzystaniu fotoenergii cieplnej bez zbytniego krwawienia. Skutkuje to regeneracją oraz poprawą elastyczności i napięcia tkanek. Procesy te sprzyjają odbudowie błony śluzowej i poprawie nawilżenia pochwy. Jest to zabieg niebolesny, a okres rekonwalescencji krótki. Wskazania do zabiegu to: obkurczanie ścianek pochwy w celu zwiększenia satysfakcji seksualnej tzw. Zespół Rozluźnienia Pochwy (ang. VRS – Vaginal Relaxation Syndrome), rewitalizacja błony śluzowej pochwy, lifting warg sromowych, leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu, rewitalizacja skóry sromu i krocza.
Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Ilość zabiegów jest ustalana indywidualnie w zależności od potrzeb Pacjentki

Labioplastyka czyli korekcja warg sromowych wykonywana jest za pomocą lasera co wydatnie zmniejsza krwawienie podczas zabiegu. Zabieg przeprowadza się zwykle w znieczuleniu miejscowym. Metoda TRIM polega na usunięciu fragmentów przerośniętej tkanki warg sromowych mniejszych poprzez obcięcie ich brzegów. Technika V (Wedge) zachowuje brzegi warg sromowych w ich naturalnym kształcie. Polega na wycięciu klina tkanki w kształcie litery V. Nieprawidłowości kształtu warg sromowych mogą wynikać z przyczyn genetycznych, uszkodzeń podczas porodów naturalnych lub jako starzenie się organizmu. Wargi sromowe mogą być przerośnięte lub asymetryczne i mogą wystawać poza szparę sromu utrudniając uprawianie sportu, współżycie seksualne lub nawet długotrwałe siedzenie na krześle. Mogą również utrudniać utrzymanie higieny przyczyniając się do rozwoju stanów zapalnych.

Zmiany w obrębie zewnętrznych narządów płciowych wynikają głownie z procesów starzenia się skóry, a także przebytych porodów naturalnych. Wargi sromowe większe czasem staja się zbyt małe lub wiotkie. Może to skutkować zwiększoną skłonnością do nawrotowych stanów zapalnych pochwy i sromu, ponieważ wargi sromowe większe mają za zadanie ochraniać przedsionek pochwy m.in. przed wnikaniem do niej drobnoustrojów. Po odkażeniu warg sromowych większych oraz znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny, podawany jest preparat z gęsto usieciowanym kwasem hialuronowym, który stymuluje komórki do produkcji kolagenu oraz nawadnia skórę. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych zajęć.
Pierwsze efekty powiększania warg sromowych większych widać od razu po zakończeniu zabiegu, jednak te ostateczne po dwóch tygodniach od iniekcji. Rezultaty utrzymują się od roku do dwóch lat. Oprócz poprawy wyglądu okolic intymnych, zabieg pozwala też uwolnić się od nawracających infekcji czy urazów. Poprawia się wilgotność pochwy, co ma znaczenie przy współżyciu.

Punkt Grafenberga, nazywany punktem G to najbardziej wrażliwy punkt erogenny w organizmie kobiety. Zlokalizowany jest w przedniej części pochwy, blisko wejścia, wyczuwalny jako niewielkie zgrubienie, odróżniające się w dotyku od innych części pochwy. W tym miejscu występuje skupisko gruczołów, naczyń krwionośnych oraz zakończeń nerwów. Głównym powodem, dla którego kobiety decydują się na zabieg augmentacji punktu G ( G-Shot), jest niezadowolenie z życia seksualnego spowodowane brakiem oczekiwanej satysfakcji podczas stosunków. Zabieg powiększenia punktu G jest przeznaczony w szczególności dla kobiet, które: niedawno urodziły dziecko i ich doznania seksualne są mniej intensywne, lub są po okresie menopauzy która powoduje zmniejszanie się punktu G, mają nieprawidłową budowę okolic intymnych, nie odczuwają przyjemności podczas stosunków seksualnych lub orgazmu pochwowego. Zabieg G-Shot jest wykonywany pomocniczo w trakcie leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu. Augmentacje punktu G wykonuje się na kilkoma sposobami, a do wypełnienia stosowane są różne preparaty. Popularne jest zastosowanie kwasu hialuronowego. Inne stosowane metody powiększania punktu G to zastosowanie własnego tłuszczu lub rekombinowanego kolagenu. Zabieg zwykle wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym nasiękowym. Zabieg powiększania punku G (G-Shot ) jest mało inwazyjny i nie wymaga specjalnej rekonwalescencji.

O-shot jest popularną metodą poprawy libido i satysfakcji seksualnej u kobiet. Może również zmniejszyć dolegliwości bólowe w trakcie współżycia. Dedykowany jest dla kobiet, które chcą poprawić swoje życie seksualne i zyskać większą pewność siebie poprawiając intesywność odczuwania orgazmu. Nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań poza posiadaniem aktualnego wyniku cytologii szyjki macicy. Rewitalizacja miejsc intymnych za pomocą Orgasmic-shot polega na podaniu PRP. Ostrzyknięcie łechtaczki i /lub punktu G skutkuje uwrażliwieniem miejsc intymnych.
O-shot rekomendujemy paniom, które nie mogą osiągnąć orgazmu podczas stosunku, odczuwają ból przy współżyciu, stwierdziły, że poród lub menopauza wywarły negatywny wpływ na jakość ich życia seksualnego, uskarżają się na atrofię warg sromowych. Zabieg O-shot polega na pobraniu od Pacjentki krwi, która zostaje odwirowana w specjalnej wirówce. W znieczuleniu miejscowym, podaje się preparat w okolice łechtaczki i przednią ścianę pochwy, przy pomocy mezoterapii igłowej. PRP to substancja uzyskiwany z krwi samego Pacjenta. Oprócz wody znajdują się w nim również białkowe czynniki wzrostu oraz płytki krwi. Zabieg ten jest więc przeszczepem autologicznym, który nie powoduje żadnych powikłań i reakcji alergicznych.

Za ciemniejszy kolor w tych miejscach odpowiada nagromadzenie barwnika skóry, czyli melaniny. U kobiet zazwyczaj ciemniejsze są okolice warg sromowych i odbytu, mężczyźni skarżą się na ciemniejszą skórę w okolicy moszny i odbytu. Terapia wybielenia sromu i odbytu przeprowadzana jest przy użyciu światła laserowego. Polega na naświetleniu obszaru zabiegowego wiązką lasera, w wyniku czego miejsce poddane działaniu lasera ulega rozjaśnieniu. Dodatkowym efektem zabiegu wybielania jest odmłodzenie i ujędrnienie okolic sromu i odbytu.
Zabieg trwa kilkanaście minut i jest poprzedzony znieczuleniem za pomocą specjalnego kremu zawierającego substancje znieczulającą. Czasem wymaga powtórzenia. Wskazaniem do zabiegu jest nadmierna pigmentacja odbytu lub/i warg sromowych oraz obniżona samoocena co do estetyki okolicy urogenitalnej.