Wskazania

Wskazania

Odmłodzenie, regeneracja i poprawa estetyki miejsc intymnych u Pań

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej na miejscach intymnych u Pań mają na celu odmłodzenie i poprawę estetyki obszaru okolic intymnych. Wykorzystywane metody, takie jak laserowe odmładzanie czy radiofrekwencja, stymulują produkcję kolagenu, redukując wiotkość skóry, poprawiając jej teksturę oraz wygładzając zmarszczki. Dodatkowo, te zabiegi mogą przyczynić się do regeneracji tkanki, zmniejszając niekorzystne skutki starzenia się, przebytych porodów czy utraty elastyczności skóry.

odmłodzenie i regeneracja miejsc intymnych

Proponujemy m.in. następujące zabiegi:

Modelowanie sromu lub warg sromowych

Labioplastyka czyli korekcja warg sromowych wykonywana jest za pomocą lasera co wydatnie zmniejsza krwawienie podczas zabiegu. Zabieg przeprowadza się zwykle w znieczuleniu miejscowym. Metoda TRIM polega na usunięciu fragmentów przerośniętej tkanki warg sromowych mniejszych poprzez obcięcie ich brzegów. Technika V (Wedge) zachowuje brzegi warg sromowych w ich naturalnym kształcie. Polega na wycięciu klina tkanki w kształcie litery V. Nieprawidłowości kształtu warg sromowych mogą wynikać z przyczyn genetycznych, uszkodzeń podczas porodów naturalnych lub jako starzenie się organizmu. Wargi sromowe mogą być przerośnięte lub asymetryczne i mogą wystawać poza szparę sromu utrudniając uprawianie sportu, współżycie seksualne lub nawet długotrwałe siedzenie na krześle. Mogą również utrudniać utrzymanie higieny przyczyniając się do rozwoju stanów zapalnych

Zmiany w obrębie zewnętrznych narządów płciowych wynikają głownie z procesów starzenia się skóry, a także przebytych porodów naturalnych. Wargi sromowe większe czasem stają się zbyt małe lub wiotkie. Może to skutkować zwiększoną skłonnością do nawrotowych stanów zapalnych pochwy i sromu, ponieważ wargi sromowe większe mają za zadanie ochraniać przedsionek pochwy m.in. przed wnikaniem do niej drobnoustrojów.
W znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny, podawany jest preparat z gęsto usieciowanym kwasem hialuronowym, który stymuluje komórki do produkcji kolagenu oraz nawadnia skórę. Bezpośrednio po zabiegu Pacjentka może wrócić do codziennych zajęć.

Pierwsze efekty powiększania warg sromowych większych widać od razu po zakończeniu zabiegu, te ostateczne po dwóch tygodniach od iniekcji. Rezultaty utrzymują się od roku do dwóch lat. Oprócz poprawy wyglądu okolic intymnych, zabieg pozwala też uwolnić się od nawracających infekcji czy urazów. Poprawia się wilgotność pochwy, co ma znaczenie przy współżyciu.

Za ciemniejszy kolor w tych miejscach odpowiada nagromadzenie barwnika skóry, czyli melaniny. U kobiet zazwyczaj ciemniejsze są okolice warg sromowych i odbytu, mężczyźni narzekają na ciemniejszą skórę w okolicy moszny i odbytu.
Terapia wybielenia sromu i odbytu przeprowadzana jest przy użyciu lasera polega na naświetleniu obszaru zabiegowego wiązką lasera, w wyniku czego miejsce poddane działaniu lasera ulega rozjaśnieniu. Dodatkowym efektem zabiegu wybielania jest odmłodzenie i ujędrnienie okolic sromu i odbytu.
Zabieg trwa kilkanaście minut i jest poprzedzony znieczuleniem za pomocą specjalnego kremu. Czasem wymaga powtórzenia.
Wskazaniem do zabiegu jest nadmierna pigmentacja odbytu lub /i warg sromowych oraz obniżona samoocena co do estetyki okolicy urogenitalnej.