Wskazania

Wskazania

Wypadanie i utrata gęstości włosów

Wypadanie włosów to problem zarówno kobiet, jak i mężczyzn i niekiedy pojawia się w bardzo młodym wieku. Przyczyny mogą być bardzo różne. Każdego dnia tracimy pewną ilość włosów i jest to zjawisko naturalne. Problem zaczyna się wtedy, gdy każdego dnia dochodzi do utraty ponad stu włosów.

Popularnymi zabiegami pomagającymi wtłoczyć w odpowiednie miejsce wyżej wymienione substancje to różne rodzaje mezoterapii: igłowa, bezigłowa, podanie PRP lub stymulacja za pomocą medycznej lampy LED. Zabiegi te umożliwiają doprowadzenie substancji aktywnej do komórek włosa. Ponadto możemy liczyć na poprawę mikrokrążenia skóry głowy. Włosy po serii zabiegów mezoterapii są mocniejsze i odżywione. Na naszej głowie z czasem pojawi się też więcej włosów. Do leczenia używane są również urządzenia wyposażone w światło. Światło lampy LED działa stymulująco na wzrost włókien włosa, przez co jest on grubszy i zdrowszy. Tak wzmocnione włosy nie wypadają w nadmiarze. Większość pacjentek obserwuje u siebie zagęszczenie włosów już po 1-2 zabiegach.

wypadanie włosów, leczenie wypadania włosów

Faza wzrostu włosa:

  • Anagen – faza aktywnego wzrostu włosa. Ma ona miejsce w mieszku włosowym. Podczas niej następuje bardzo intensywny podział komórki macierzy, dzięki czemu dochodzi do powstania nowego włosa. To jak długo trwa faza anagenu, uwarunkowane jest genetycznie.
  • Katagen – Po zakończeniu procesu wzrostu, rozpoczyna się kolejna druga faza zwana fazą katagenu. Trwa ona zazwyczaj od 14 do 21 dni. W korzeniu włosa dochodzi do wielu procesów przebudowy. W momencie, kiedy zanika macierz włosa, włos zbliża się coraz bardziej do powierzchni skóry.
  • Telogen – jest inaczej fazą wypadania. Jest to proces, w którym nie obserwuje się już żadnych procesów przemiany materii. W tej fazie włos jest w stanie utrzymać się na naszej głowie od 30 do 90 dni. W tym okresie cebulka stopniowo obumiera, stając się coraz cieńszą. W pewnym momencie wypada. Dzieje się to zazwyczaj podczas mycia włosów lub ich czesania. W miejscu cebulki, która wypadła pojawi się nowy włos.
Najskuteczniejsze rozwiązania