Wskazania

Wskazania

Leczenie chrapania Wrocław

Leczenie chrapania Wrocław jest jedną z kluczowych specjalizacji oferowanych w Innovation Clinic, gdzie stosujemy nowoczesne i skuteczne metody, aby pomóc naszym pacjentom cieszyć się lepszym snem. Nasza klinika zapewnia kompleksową diagnozę i indywidualnie dopasowane plany terapeutyczne, które są opracowywane z uwzględnieniem specyficznych potrzeb i stanu zdrowia każdego pacjenta. Dzięki zaawansowanym technologiom oraz wieloletniemu doświadczeniu naszych specjalistów Pacjenci mogą oczekiwać realnej poprawy jakości życia, redukcji chrapania oraz związanych z nim problemów zdrowotnych. Zapraszamy do Innovation Clinic, gdzie profesjonalizm i nowoczesne podejście gwarantują skuteczność naszych działań.

leczenie chrapania

Chrapanie jest spowodowane nieprawidłowym przepływem powietrza przez drogi oddechowe podczas snu. Chrapanie jest nie tylko problemem estetycznym, powodującym zakłócenie snu innym domownikom, ale przede wszystkim poważnym problemem zdrowotnym, ponieważ podczas zaburzeń oddychania podczas snu dochodzi do wzrostu ciśnienia tętniczego i przyśpieszenia akcji serca. Chrapanie i towarzyszące mu bezdechy śródsenne mogą spowodować lub nasilić istniejące już choroby układu sercowo-naczyniowego, chrapanie zwiększa także ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Pacjent się nie wysypia, w ciągu dnia jest zmęczony, zmaga się z sennością, ma problemy z koncentracją, istnieje ryzyko patologicznego zaśnięcia np. za kierownicą. Jedyną skuteczną i trwałą metodą leczenia chrapania jest leczenie chirurgiczne. Problematyka dotyczy również najmłodszych, gdzie chrapanie u dziecka Wrocław również wymaga specjalistycznej diagnostyki i interwencji. W Innovation Clinic stosujemy metody diagnostyczne oraz terapeutyczne, które są dostosowane do wieku i specyficznych potrzeb dzieci, zapewniając im zdrowy i spokojny sen.

Do przyczyn chrapania zalicza się:

  • wiotkie podniebienie miękkie
  • wydłużony języczek podniebienny
  • zaburzenia drożności nosa
  • przerost migdałków podniebiennych
  • nadmiar tkanki tłuszczowej na szyi

W Innovation Clinic proponujemy Pacjentom leczenie chrapania z zastosowaniem nowoczesnych technik laserowych. Kwalifikację do zabiegu i samo leczenie chirurgiczne przeprowadza doświadczony specjalista otorynolaryngolog. Laser diodowy jest idealnym narzędziem do zabiegów w zakresie głowy i szyi, ponieważ jest minimalnie inwazyjny i cechuje się wysoką precyzją działania bez uszkadzania tkanek około zabiegowych. Zapewnia bardziej komfortowy przebieg zabiegu i szybsze gojenie w porównaniu z bardziej traumatyzującymi technikami chirurgicznymi.

Przed leczeniem chirurgicznym Pacjent przechodzi badanie otorynolaryngologiczne w celu zakwalifikowania do odpowiedniego zakresu zabiegu. Zabieg, czyli laserowe leczenie chrapania Wrocław, jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Pacjent pozostaje w Klinice przez około godzinę po zabiegu, po tym czasie może wrócić do domu. Leczenie nie wiąże się z koniecznością długiej rekonwalescencji i absencji w pracy, efekty leczenia Pacjent zacznie odczuwać po wygojeniu, czyli po około dwóch tygodniach.

Umów się na konsultację

Zapraszamy do Innovation Clinic, gdzie oferujemy skuteczne leczenie chrapania w oparciu o najnowsze osiągnięcia medyczne. Jako renomowane Centrum medyczne Wrocław, zapewniamy dostęp do zaawansowanych metod diagnostycznych i terapeutycznych. Dodatkowo, w ramach naszej oferty dostępna jest medycyna estetyczna Wrocław. Dzięki temu pacjenci mają możliwość skorzystania z zabiegów poprawiających jakość życia. Gwarantujemy profesjonalną opiekę i nowoczesne rozwiązania, które pomagają naszym pacjentom cieszyć się zdrowym i spokojnym snem.

Najskuteczniejsze rozwiązania