Wskazania

Wskazania

Poprawa jakości życia seksualnego u Pań i Panów

Zabiegi ginekologii estetycznej, takie jak laserowa rewitalizacja miejsc intymnych, mogą przyczynić się do poprawy jakości życia seksualnego u Pań i Panów. Dzięki stymulacji kolagenu i regeneracji tkanek, zabiegi te pomagają w poprawie elastyczności, nawilżenia i wzmocnienia tkanek okolic intymnych, co może wpłynąć pozytywnie na doznania podczas aktywności seksualnej. Dodatkowo, zwiększenie pewności siebie i poprawa estetyki tych obszarów może mieć pozytywny wpływ na komfort emocjonalny i psychiczny, co również przekłada się na zwiększenie satysfakcji z życia seksualnego.

poprawa życia seksualnego

Proponujemy m.in. następujące zabiegi:

Powiększanie punktu G

Zabieg powiększenia Punktu Grafenberga nazywanego punktem G (to najbardziej wrażliwy punkt erogenny w organizmie kobiety) jest przeznaczony w szczególności dla kobiet, które: są w okresie okołomenopauzalnym lub niedawno urodziły dziecko i ich doznania seksualne są mniej intensywne, mają nieprawidłową budowę okolic intymnych, nie odczuwają przyjemności podczas stosunków seksualnych lub orgazmu pochwowego. Głównym powodem, dla którego kobiety decydują się na zabieg augmentacji punktu G (G-Shot), jest niezadowolenie z życia seksualnego spowodowane brakiem oczekiwanej satysfakcji podczas stosunków. Zabieg G-Shot jest wykonywany pomocniczo w trakcie leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu. Augmentacje punktu G wykonuje się na kilkoma sposobami, a do wypełnienia stosowane są różne preparaty. Popularne jest zastosowanie kwasu hialuronowego. Inne stosowane metody powiększania punktu G to zastosowanie własnego tłuszczu lub rekombinowanego kolagenu. Zabieg zwykle wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym nasiękowym. 
Zabieg powiększania punku G (G-Shot ) jest mało inwazyjny i nie wymaga specjalnej rekonwalescencji.

Kolejne możliwości poprawy satysfakcji seksualnej stwarza Orgasmic-shot czyli O-shot. Jest popularną metodą poprawy libido i satysfakcji seksualnej u kobiet po ciąży i porodzie. Może również zmniejszyć dolegliwości bólowe w trakcie współżycia. Dedykowany jest dla kobiet, które chcą poprawić swoje życie seksualne i zyskać większą pewność siebie poprawiając intesywność odczuwania orgazmu. Rewitalizacja miejsc intymnych za pomocą Orgasmic-shot polega na podaniu osocza bogatopłytkowego. Ostrzyknięcie łechtaczki i/lub punktu G skutkuje uwrażliwieniem miejsc intymnych.
O-shot rekomendujemy paniom, które nie mogą osiągnąć orgazmu podczas stosunku, odczuwają ból przy współżyciu, stwierdziły, że przebyte ciąże i porody lub zmiany hormonalne wywarły negatywny wpływ na jakość ich życia seksualnego, uskarżają się na atrofię warg sromowych. Zabieg O-shot polega na pobraniu od pacjentki krwi, która zostaje odwirowana w specjalnej wirówce. W znieczuleniu miejscowym, podaje się preparat w okolice łechtaczki i przednią ścianę pochwy, przy pomocy mezoterapii igłowej. PRP to substancja uzyskiwany z krwi samego pacjenta. Oprócz wody znajdują się w nim również białkowe czynniki wzrostu oraz płytki krwi. Zabieg ten jest więc przeszczepem autologicznym, który nie powoduje żadnych powikłań i reakcji alergicznych.

Jednym ze sposobów leczenia obniżonej satysfakcji seksualnej jest terapia laserem CO2 bazująca na wykorzystaniu fotoenergii co skutkuje regeneracją oraz poprawą elastyczności i napięcia tkanek. Procesy te sprzyjają odbudowie błony śluzowej i poprawie nawilżenia pochwy. Jest to zabieg niebolesny raczej bezkrwawy, a okres rekonwalescencji krótki. Wskazania do zabiegu to: rewitalizacja błony śluzowej pochwy, lifting warg sromowych, rewitalizacja skóry sromu i krocza ale także obkurczanie ścianek pochwy w celu zwiększenia satysfakcji seksualnej w tzw. Zespóle Rozluźnienia Pochwy (ang. VRS – Vaginal Relaxation Syndrome).
Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Ilość zabiegów jest ustalana indywidualnie w zależności od potrzeb Pacjentki.

Innym sposobem leczenia obniżonej satysfakcji seksualnej jest terapia za pomocą prądu o częstotliwości radiowej (RF). Jest to małoinwazyjny zabieg w celu regeneracji sromu i pochwy. Metoda ta zapewnia stosunkowo wysoką efektywność z jednoczesnym minimalnym okresem wyłączenia z życia zawodowego i aktywności seksualnej. Prąd RF przekształcany jest w energię cieplną wywołującą remodeling kolagenu co prowadzi do zwiększenie grubości ściany pochwy i zmniejszenie jej średnicy. Dodatkowo przyspiesza procesy życiowe na poziomie komórkowym oraz zwiększa ukrwienie tkanki. Metoda ta stosowana jest głównie do regeneracji pochwy oraz skóry sromu, leczenia zespołu rozluźnienia pochwy (VRS) oraz leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu (WNM). Efekt jest widoczny po jednym zabiegu. W zależności od potrzeb Pacjentki procedurę można powtórzyć po 3 miesiącach.

W leczeniu obniżonej satysfakcji seksualnej zastosowanie znajduje również terapia fala termiczną HIFU. Jest to metodologia całkowicie nieinwazyjna, bezkrwawa oraz niebolesna, gwarantująca bezpieczne i skuteczne ujędrnienie ściany pochwy oraz zwężenie jej średnicy, dzięki pobudzeniu naturalnych procesów przebudowy struktury tkanek. Technologia HIFU stosowaną w leczeniu poporodowego obniżeniu satysfakcji seksualnej jest terapia szczególnie polecana kobietom po porodzie i przy pomenopauzalnym rozluźnieniu tkanek struktur moczopłciowych, ale także dla pacjentek chcących poprawić jakość swojego życia seksualnego. Zabieg ten, za pomocą Wysokiej Częstotliwości Skoncentrowane Ultradźwięki (HIFU), daje wyraźne efekty rewitalizacji pochwy, przy czym nie wpływa na naturalny przebieg przyszłej ciąży.