Wskazania

Wskazania

Usuwanie zmarszczek Wrocław

Twarz należy do części ciała najbardziej narażonych na niekorzystne działania środowiska, w którym żyjemy. Promienie słoneczne, nadmiar spalin, smogu, dwutlenku węgla, powodują podrażnienia i skracają żywotność komórek przez ich nadmierną oksydację, czyli utlenienie. Dodatkowo uszkadza barierę hydrolipidową, która uniemożliwia bakteriom, wolnym rodnikom oraz alergenom przenikanie w głąb skóry. Inną przyczyną powstawania zmarszczek na twarzy jest zbyt aktywny tryb życia. Zawodowi sportowcy lub osoby często uprawiające wymagający typ aktywności fizycznej są bardziej narażone na utratę lipidowej tkanki podskórnej.

Na powstanie zagłębień i deformacji skórnych, które przybierają postać bruzd, linii bądź fałdek wpływa wiele czynników. Jako jedną z głównych przyczyn wymienia się utratę jędrności. Związana jest ona z niedostatecznym nawilżeniem. Optymalne nawodnienie zapewnia elastyczność oraz napięcie. Konsekwencją starzenia się jest spadek ilości produkowanych przez organizm włókien kolagenowych.

zmarszczki

Rodzaje zmarszczek:

  • Zmarszczki mimiczne – Tego typu zmarszczki powstają na skutek powtarzających się skurczy mięśni powodujących zmiany funkcjonowania fibroblastów w skórze wokół danego mięśnia. Z czasem dochodzi do utrwalenia się zmian. Zmarszczki mimiczne zwykle pojawiają się wokół oczu, na czole, wokół ust czy na brodzie. Mogą pojawiać się już około 25 roku życia.
  • Zmarszczki statyczne – Pojawiają się później i są to zmarszczki utrwalone. Cechą charakterystyczną jest brak zaniku po rozciągnięciu skóry. Tego typu utrwalone zmarszczki pojawiają się także na skutek fotostarzenia – związane są z uszkodzeniem włókien elastycznych.
  • Zmarszczki grawitacyjne – Powstają wraz z utratą sprężystości skóry i związane są ze zmianą owalu twarzy. Dochodzi do opadania tkanek i powstawania zmian o charakterze “chomików”.
  • Zmarszczki z odwodnienia – Nazywane także zmarszczkami liniowymi lub dehydratacyjnymi, mogą pojawiać się nawet w bardzo młodym wieku i wynikają z odwodnienia lub przesuszenia skóry. Może ona także przybierać obraz “poletkowania” – zwiększonej widoczności struktury. Cechą charakterystyczną tego typu zmarszczek jest ich wygładzenie pod wpływem przywrócenia odpowiedniego nawilżenia skóry.
  • Zmarszczki typu “Tech-neck” – To odmiana zmarszczek lokalizujących się na szyi powstająca na skutek pochylonej pozycji przyjmowanej podczas codziennego korzystania z urządzeń takich jak smartfony czy nieprawidłowej pozycji podczas pracy przy komputerze. Zwiększona tendencja do powstawania poprzecznych zmarszczek na szyi, a czasem nawet do tworzenia się “drugiego podbródka” określana jest mianem “Tech-neck”.