Usługi medyczne

Usługi medyczne

Leczenie nietrzymania moczu Wrocław

Jeśli cierpisz na mimowolną utratę moczu, zabieg na nietrzymanie moczu Wrocław to jedna z opcji, która pomoże Ci uporać się z tą dolegliwością. Leczenie nietrzymania moczu w Innovation Clinic to zintegrowana opieka współpracujących specjalistów: urologa, ginekologa oraz urofizjoterapeuty. Ma ona charakter koordynowany, co oznacza wspomaganie Pacjenta w całym procesie diagnostyki i leczenia nietrzymania moczu, poprzez planowanie i monitorowanie konsultacji, badań diagnostycznych i procedur terapeutycznych.

centrum leczenia nietrzymania moczu
Return to Top Button

Co to jest nietrzymanie moczu?

Nietrzymanie moczu to mimowolna utrata moczu podczas napełniania pęcherza moczowego. Rodzaje nietrzymania moczu to:

  • wysiłkowe nietrzymanie moczu;
  • naglące nietrzymanie moczu spowodowane nadreaktywność lub niską podatność ścian pęcherza moczowego;
  • nietrzymanie moczu z przepełnienia;
  • nietrzymanie moczu wywołane przez przetoki lub wady rozwojowe.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to mimowolne oddawanie moczu na skutek wysiłku fizycznego (np. zajęcia sportowe, praca fizyczna, kichanie, kaszel) zwykle wywołane niewydolnością mechanizmu zwieraczowego i/lub nadmierną ruchomość szyi pęcherza moczowego, która powstaje na skutek nieprawidłowego podparcia przez mięśnie dna miednicy.

Czynniki ryzyka u kobiet to podeszły wiek, czynniki hormonalne, otyłość, ciąża, porody drogami natury, cukrzyca, operacje wykonane drogą pochwową, czynniki genetyczne.

Czynniki ryzyka u mężczyzn to radykalne usunięcie prostaty, radioterapia w przebiegu leczenia raka stercza.

Naglące nietrzymanie moczu powstaje z powodu nagłej potrzeby oddania moczu, która nie jest możliwa do powstrzymania. Może być konsekwencją nadaktywności pęcherza moczowego i występować z innymi objawami np. częstomoczem i nokturią, czyli co najmniej dwukrotnym oddawaniem moczu w nocy. Kolejną przyczyną naglącego nietrzymania moczu jest zaleganie moczu po mikcji. Pacjent podczas mikcji nie wydala całej objętości moczu z pęcherza, co powoduje ponowne uczucie parcia, które jest trudne do powstrzymania.

Mieszanym nietrzymaniem moczu określa się sytuację kiedy Pacjent cierpi jednocześnie na nietrzymanie moczu o charakterze wysiłkowym oraz na niekontrolowane wypływy moczu z powodu uczucia nagłego, niemożliwego do powstrzymania parcia.

Diagnostyka nietrzymania moczu

Leczenie nietrzymania moczu powinno być poprzedzone diagnostyką, przeprowadzoną przez urologa lub/ i ginekologa, które ma na celu usunięcie innych problemów medycznych mających wpływ na występowanie i leczenie nietrzymania moczu Wrocław. Na tym etapie przeprowadza się badane lekarskie z USG.

Istotnym elementem diagnostyki i terapii nietrzymania moczu jest badanie sEMG mięśni dna miednicy, które pozwala precyzyjnie zlokalizować i następnie skorygować dysfunkcyjne mięśnie dna miednicy.

Leczenie nietrzymania moczu

Jeśli chodzi o nietrzymanie moczu, zabieg Wrocław jest dostosowany do osobistych potrzeb pacjenta. Dzięki najnowszym technologiom Pacjenci mogą cieszyć się szybkimi i trwałymi efektami.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu Wrocław

Jednym ze sposobów leczenia nietrzymania moczu u kobiet jest terapia laserem CO2 bazująca na wykorzystaniu fotoenergii, co skutkuje regeneracją oraz poprawą elastyczności i napięcia tkanek. Procesy te sprzyjają odbudowie błony śluzowej i poprawie nawilżenia pochwy. Laserowe leczenie nietrzymania moczu to zabieg niebolesny raczej bezkrwawy, a okres rekonwalescencji krótki. Wskazania do zabiegu to: leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu, ale także obkurczanie ścianek pochwy w celu zwiększenia satysfakcji seksualnej tzw. Zespół Rozluźnienia Pochwy (ang. VRS – Vaginal Relaxation Syndrome), rewitalizacja błony śluzowej pochwy, lifting warg sromowych, rewitalizacja skóry sromu i krocza. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Ilość zabiegów jest ustalana indywidualnie w zależności od potrzeb Pacjentki.

Zabieg na nietrzymanie moczu Wrocław z użyciem prądu o częstotliwości radiowej (RF)

Innym sposobem leczenia nietrzymania moczu u kobiet jest terapia za pomocą prądu o częstotliwości radiowej (RF). Leczenie nietrzymania moczu Wrocław tą metodą to małoinwazyjny zabieg w celu regeneracji sromu i pochwy co pozwala ograniczyć problem nietrzymania moczu. Metoda ta zapewnia stosunkowo wysoką efektywność z jednoczesnym minimalnym okresem wyłączenia z życia zawodowego i aktywności seksualnej. Dostarczany prąd RF przekształcany jest w energię cieplną wywołującą remodeling kolagenu, co prowadzi do zwiększenia grubości ściany pochwy i zmniejszenie jej średnicy. Dodatkowo przyspiesza procesy życiowe na poziomie komórkowym oraz zwiększa ukrwienie tkanki. Metoda ta stosowana jest głównie do leczenia zespołu wysiłkowego nietrzymania moczu (WNM), zespołu rozluźnienia pochwy (VRS), oraz regeneracji pochwy, a także skóry sromu. Efekt jest widoczny po jednym zabiegu. W zależności od potrzeb Pacjentki procedurę można powtórzyć po 3 miesiącach.

Leczenie nietrzymania moczu Wrocław — fala termiczna (HIFU)

Kolejną możliwość leczenia nietrzymania moczu u kobiet stwarza terapia technologią HIFU. Terapia fala termiczną HIFU jest całkowicie nieinwazyjna, bezkrwawa oraz niebolesna. Gwarantuje bezpieczne i skuteczne ujędrnienie ściany pochwy oraz zwężenie jej średnicy, dzięki pobudzeniu naturalnych procesów przebudowy struktury tkanek. Jeśli chodzi o nietrzymanie moczu, leczenie Wrocław obejmujące terapię technologią HIFU jest szczególnie polecane w leczeniu nietrzymania moczu kobietom po porodzie, przy poporodowym i okołomenopauzalnym rozciągnięciu tkanek struktur moczopłciowych, ale także dla pacjentek chcących poprawić jakość swojego życia seksualnego. Zabieg za pomocą Wysokiej Częstotliwości Skoncentrowane Ultradźwięki (HIFU) daje wyraźne efekty rewitalizacji pochwy, a wykonany w okresie prokreacyjnym nie wpływa na naturalny przebieg przyszłej ciąży.

Nietrzymanie moczu zabieg Wrocław — fala magnetyczna

Ważną technologią stosowaną w leczeniu nietrzymania moczu mężczyzn i kobiet jest terapia falą magnetyczną. Po przeprowadzonej diagnostyce sEMG zalecamy stymulację magnetyczną przeznaczoną do wzmacniania mięśni dna miednicy w przypadku nietrzymania moczu. Wykorzystuje ona technologię skoncentrowanej stymulacji magnetycznej, która wyzwala skurcze supramaksymalne, głęboko stymulujące mięśnie dna miednicy oraz kontrolę nerwowo-mięśniową. Stymulacja ta zwiększa kurczliwość mięśni tonicznych i fazowych oraz podnosi świadomość funkcjonowania mięśnia łonowo-guzicznego. Regularne korzystanie z urządzenia pozwala uzyskać rezultaty w czterech zakresach: profilaktyka i leczenie nietrzymania moczu, profilaktyka i leczenie wypadania narządu rodnego, utrzymanie i przywracanie prawidłowego funkcjonowania odbytu oraz pozytywny wpływ na życie seksualne. Zabieg na nietrzymanie moczu przeprowadzany tą metodą jest całkowicie niebolesny, bezpieczny oraz łatwy w przeprowadzeniu dzięki bezobsługowej technologii.

W niektórych przypadkach zarówno leczenia nietrzymania moczu jak pęcherza nadreaktywnego korzystne efekty uzyskujemy ostrzykując pęcherz moczowy toksyną botulinową.

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej

Nietrzymanie moczu może znacznie obniżyć jakość życia, jednak dzięki najnowszym osiągnięciom w dziedzinie medycyny, skuteczne rozwiązania są na wyciągnięcie ręki. Oferowana przez nas urologia Wrocław to specjalizacja, w której stosujemy innowacyjne technologie pomagające przywrócić komfort i pewność siebie. Nasi eksperci, w tym androlog Wrocław i specjaliści z takiej dziedziny jak urologia estetyczna Wrocław, oferują indywidualnie dopasowane terapie, które są efektywne i minimalnie inwazyjne. Odwiedź Centrum Medyczne Wrocław i pozwól sobie na życie pełne zdrowia i aktywności. Zapewniamy dyskrecję i profesjonalne podejście na każdym etapie leczenia. Sprawdź, jak możemy Ci pomóc już dziś.

Proponujemy m.in. następujące zabiegi:

Zabiegi na nietrzymanie moczu
Cennik

Fala termiczna HIFU (pierwsza wizyta) – 2000 zł

Fala termiczna HIFU (kolejna wizyta) – 1200 zł

Fala termiczna HIFU + mikroprądy RF – 2900 zł

Fala termiczna HIFU + rewitalizacja CO2 – 2900 zł

Fala magnetyczna – 300zł

Rewitalizacja narządów intymnych laserem CO2 – 1600 zł

Konsultacja urofizjoterapeuty – 180 zł

Konsultacja urofizjoterapeuty z USG – 200 zł

Diagnostyka sEMG pierwsza wizyta (w cenie koszt elektrod dla Pacjenta 150 zł) – 330 zł

Diagnostyka sEMG kolejna wizyta – 200 zł

Biofeedback EMG – 150 zł

Biofeedback EMG (pakiet 5 zabiegów) – 500 zł