Blog

16
maj

TOP 5 ZABIEGÓW MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

TOP 5 ZABIEGÓW MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

Wampirzy lifting

Terapia “Wampirzy lifting” (PRP) to innowacyjny zabieg, który stymuluje naturalny proces gojenia organizmu i wykorzystuje własne komórki Pacjenta. Stężenie płytek krwi jest w nim większe w porównaniu do fizjologicznego osocza. Terapia ta jest od wielu lat z sukcesami stosowana nie tylko w medycynie estetycznej, ale i stomatologii, chirurgii rekonstrukcyjnej czy ortopedii. PRP wykorzystuje się w celu przyspieszenia gojenia się ran, wygładzania blizn, regeneracji tkanek przyzębia i odbudowy tkanki kostnej. Pozwala ono również na zmniejszenie widoczności oznak starzenia się skóry. Działa poprzez dostarczanie silnych czynników wzrostu, które stymulują i poprawiają ukrwienie uszkodzonego obszaru oraz składników odżywczych potrzebnych komórkom do regeneracji uszkodzonej tkanki

Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa nazywana jest także jadem kiełbasianym. To neurotoksyna pochodzenia naturalnego, wytwarzana przez bakterie Gram – dodatnie Clostridium Botulinum w wyniku fermentacji beztlenowej. Obecnie wyróżnia się osiem serotypów toksyny botulinowej (A-H), jednak tylko neurotoksyna typu A znalazła zastosowanie w medycynie estetycznej. Na rynku dopuszczone do użytku są cztery rodzaje preparatów toksyny botulinowej, które zawierają neurotoksynę typu A.

Głównym celem działania toksyny jest zablokowanie przekazywania impulsu nerwowego z synapsy do mięśni. Dzieje się to poprzez blokowanie uwalniania neurotransmitera jakim jest acetylocholina, która to z kolei odpowiada za przekazywanie impulsów z nerwów do mięśnia. Dzięki rozluźnieniu i zrelaksowaniu mięśnia następuje wygładzenie zmarszczek mimicznych na twarzy. Mimo, że neurotoksyna trwale łączy się z płytką nerwowo – mięśniową, to wraz z upływem czasu powstają nowe zakończenia nerwowo-mięśniowe, co skutkuje przywróceniem sprawności przez mięśnie.

Hydrodermabrazja

Hydrodermabrazja, znana również jako mikrodermabrazja wodna to mało inwazyjny zabieg oczyszczający na twarz. Odbywa się przy pomocy zaawansowanego technologicznie urządzenia. Jej działanie opiera się na zastosowaniu strumienia wody, który usuwa martwe komórki naskórka, jednocześnie wprowadzając wybrane substancje odżywcze w głąb skóry. Jest to zabieg przeznaczony dla każdego typu skóry, szczególnie dla skóry wrażliwej. Stanowi alternatywę dla inwazyjnych zabiegów złuszczających. Umożliwia dogłębne oczyszczenie twarzy w sposób minimalnie inwazyjny, a jednocześnie nawilża i odżywia skórę.

Efekty terapii zauważalne i odczuwalne są bezpośrednio po zabiegu, dlatego często nazywana jest zabiegiem bankietowym. Polecana jest każdemu, kto potrzebuje natychmiastowego odświeżenia cery, np. przed ważnym wydarzeniem. Dobrym wyborem jest jednak zdecydować się na przeprowadzenie całej serii zabiegów – dla długotrwałego wzmocnienia kondycji skóry. Zabieg ten stanowi też doskonałą bazę pod inne terapie z zakresu medycyny estetycznej, np. odmładzanie laserowe.

Laseroterapia

Laseroterapia to metoda leczenia z wykorzystaniem światła o długości fali laserowej. W medycynie stosowane są zarówno lasery pracujące w sposób ciągły, jak i impulsowy. Lasery są obecnie bardzo powszechnie wykorzystywane również w medycynie estetycznej.

Do najpopularniejszych obszarów zastosowań laserów w medycynie estetycznej należą:

  • Usuwanie owłosienia
  • Resurfacing i odmładzanie skóry
  • Usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego
  • Leczenie zmian pigmentacyjnych
  • Leczenie zmian naczyniopochodnych

Mezoterapia igłowa

W zabiegu mezoterapii igłowej wykorzystuje się różnego rodzaju preparaty zawierające sam kwas hialuronowy lub połączony z koktajlem witaminowym, kofeiną, gliceryną czy śladowymi pierwiastkami. Mezoterapia polega na wykonywaniu nakłuć cienką igłą, jedynie w powierzchownych warstwach skóry. Do komórek wstrzykiwany jest odpowiednio dobrany do potrzeb Pacjenta preparat. Same nakłucia są mało bolesne, ale ok. 30 minut przed planowanym zabiegiem osoby wrażliwe na ból są dodatkowo znieczulane specjalnym kremem. Dzięki temu zabieg mezoterapii igłowej może być niemal nieodczuwalny. Nakłuwanie może trwać 30 – 60 minut, w zależności od obszaru zabiegowego, po zakończeniu zabiegu prowadzący zabezpiecza skórę krem ochronnym z filtrem UV. Skutkami ubocznymi mezoterapii igłowej mogą być delikatne zaczerwienienia lub niewielkie siniaki, które znikają po kilku dniach.

Najczęstsze efekty po zabiegu mezoterapii:

  • regeneracja, odżywienie i odmłodzenie skóry
  • redukcja cieni pod oczami
  • spłycenie zmarszczek i głębokich bruzd
  • poprawa owalu twarzy
  • redukcja przebarwień
  • ujędrnienie skóry
  • usuwanie blizn