Usługi

Usługi

Antiaging i lifting nieoperacyjny na twarz i ciało

Anti-aging – mianem anti-aging określa się zarówno zabiegi, których celem jest odmłodzenie skóry i zahamowanie starzenia się jej, jak i substancję z jakiej wykorzystaniem wykonuje się te zabiegi. Połączenie substancji, które odżywiają, wpływają pozytywnie na regenerację skóry, a jednocześnie ją nawilżają oraz profesjonalnych zabiegów sprawia, że efekty są spektakularne. Przewidzenie tempa starzenia się skóry jest bardzo trudne. Uzależnione jest od mnóstwa czynników, m.in. od prowadzonego przez nas trybu życia, stresu oksydacyjnego czy wewnętrznych uwarunkowań takich, jak nieprawidłowe odżywianie, zaburzenia hormonalne, przebyte choroby, niedobory witamin czy aktualnie przyjmowane leki. Skóra starzeje się zewnętrznie (plamy słoneczne, przebarwienia, plamy starcze, blizny) i wewnętrznie (zmarszczki dynamiczne i statyczne). Głównym celem zabiegów anti-aging jest pobudzenie naturalnych procesów, które zachodzą w obrębie skóry, np. syntezy elastyny i kolagenu, czyli białek, które stanowią absolutny fundament skóry człowieka.

centrum kosmetologii

Lifting – stopniowy zanik włókien kolagenowych w skórze sprawia, że po 25 roku życia na twarzy mogą pojawić się pierwsze oznaki starzenia. Najczęściej jednak utrata gęstości skóry i jej zwiotczenie w okolicach żuchwy pojawia się u osób, które ukończyły 40 rok życia. Nie jest to regułą, gdyż na tempo zaniku kolagenu i elastyny w skórze wpływa wiele indywidualnych czynników takich, jak sposób pielęgnacji, predyspozycje genetyczne czy ekspozycja na promienie słoneczne.
Termin “lifting” w języku potocznym często używany jest w odniesieniu do działania mającego na celu polepszenie jakości lub wyglądu określonego obiektu. W medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej lifting twarzy obecny jest od lat i choć metody jego przeprowadzania ewoluują wraz z rozwojem tych dziedzin, to nadal z założenia oznaczają naciągnięcie i uniesienie skóry twarzy, niekiedy z częściowym usunięciem jej nadmiaru. Lifting ma na celu poprawienie rysów twarzy, przywrócenie jej naturalnego i pożądanego owalu, a także wygładzenie zmarszczek występujących w różnych jej partiach.

Wykorzystywane technologie
  • Lasery frakcyjne ablacyjne: laser CO2, laser erbowo–yagowy:
  • Laser CO2 – promieniowanie emitowane z głowicy lasera podzielone jest na tysiące maleńkich strumieni o wysokiej energii, które trafiają w skórę wnikając na głębokość nawet powyżej 2 mm, czyli do głębokich warstw skóry właściwej. Tkanka jest odparowywana, a w miejscu zadziałania lasera powstają mikroskopijne otworki. Otoczone są przez zdrowe komórki przez co bardzo szybko następuje proces regeneracji z syntezą nowych włókien kolagenowych i elastynowych;
  • Laser erbowo-yagowy – działa na zasadzie emisji skupionej wiązki światła o długości fal 2940 nm. Dociera do wnętrza tkanki, naruszając jej wierzchnie warstwy. Tym samym intensywnie stymuluje naturalne procesy odbudowy komórkowej, a także pobudza wytwarzanie włókien kolagenu i elastyny, poprawiając jędrność oraz napięcie tkanki.
  • HIFU – wysokoenergetyczna terapia ultradźwiękami. Podczas zabiegu w kontrolowany sposób rozgrzewają tkanki do 65-75 stopni C, co pobudza naturalne procesy regeneracyjne skóry. Włókna kolagenowe namnażają się, powodując efekty ujędrnienia i napięcia, a tkanka tłuszczowa zostaje rozbita. Dzięki zabiegom z użyciem technologii HIFU możemy osiągnąć efekty naturalnie wyglądającego liftingu z jednoczesnym wysmukleniem danego obszaru.
  • Radiofrekwencja mikroigłowa – przy minimalnych kontrolowanych uszkodzeniach wierzchnich warstw skóry tworzy mikrouszkodzenia termiczne w jej głębokich warstwach. W konsekwencji, powstałe podrażnienia stymulują tkanki do intensywnej produkcji nowego kolagenu i elastyny, przez co skóra uzyskuje jędrność i blask.
  • Technologia termomechanicznej ablacji – zabieg polega na „podgrzewaniu” skóry do temperatury 400 stopni C. Wytwarzany jest kontrolowany efekt termiczny, natomiast intensywność zabiegu kontrolowana jest poprzez czas kontaktu końcówki ze skórą oraz czas impulsu. Końcówka wysusza i rozłamuje warstwę rogową przy minimalnej koagulacji, nie ma więc krwawienia, a struktura skóry nie zostaje naruszona. Skutkuje to uruchomieniem głębokich procesów przebudowy oraz zwiększa przyswajalność aktywnych substancji stosowanych na powierzchni skóry jak np. kwas hialuronowy.
  • wyrównanie kolorytu skóry
  • spowolnienie procesu powstawania nowych zmarszczek
  • wygładzenie istniejących zmarszczek
  • zmniejszenie oznak zmęczenia
  • poprawa jędrności, elastyczności i gęstości skóry
  • poprawa krążenia krwi
  • zwiększona produkcja kolagenu
  • przywrócenie blasku i świeżości
  • doskonałe samopoczucie