IMPLANTOLOGIA STOMATOLOGICZNA

Braki w uzębieniu to poważny problem natury zdrowotnej i estetycznej.

Ubytek nawet jednego zęba może skutkować zaburzeniami w przyjmowaniu pokarmów, nieprawidłową i niewyraźną mową oraz zwiększoną podatnością na choroby jamy ustnej i zębów. Obniża także naszą samoocenę, jest przyczyną kompleksów, Pacjenci przestają się uśmiechać, są mniej pewni w kontaktach zawodowych i towarzyskich. Ponadto brak podparcia kostnego dla tkanek miękkich w zakresie środkowego i dolnego piętra twarzy znacznie obniża atrakcyjność wyglądu, nadaje twarzy cechy starcze i smutne.

W Innovation Clinic oferujemy Państwu zaawansowane odbudowy w zakresie kości i uzębienia, wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie i materiały, aby zagwarantować Państwu bezpieczne i skuteczne leczenie.

Posiadamy rozwiązania dla wszystkich problemów: brak pojedynczego zęba, brak kilku zębów oraz całkowite bezzębie.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom czas leczenia możemy skrócić nawet do jednego dnia, również w przypadku bezzębia: dzięki koncepcji All-on-4 wszystkie brakujące zęby można zrekonstruować podczas jednej wizyty.

Innovation Clinic oferuje implanty od NOBEL BIOCARE – światowego lidera w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań stomatologicznych.

Jak przebiega leczenie implantologiczne?

Główną decyzją o wszczepieniu pacjentowi implantów zębowych jest to, czy posiada on wystarczającą ilość kości. Wynika to z tego powodu, że śruby muszą być dobrze umocowane w tkance kostnej. Dlatego także bardzo istotna jest również jej jakość.

Przy planowaniu leczenia implantologicznego, stomatolog/chirurg twarzowo-szczękowy wykonuje więc w pierwszej kolejności badania radiologiczne (panorama). W ten sposób może dokładnie ocenić warunki kostne w obrębie szczęki. Jeśli ilość kości jest niewystarczająca do przeprowadzenia zabiegu, wówczas wprowadzenie implantów zębowych poprzedza augmentacja kości lub podniesienie dna zatoki szczękowej. Są to działania chirurgiczne, które umożliwiają wprowadzenie materiału odbudowującego tkankę kostną. Dzięki temu możliwe jest mocne osadzenie śruby implantu, a w dalszej kolejności osiągnięcie satysfakcjonującego efektu leczenia.

Samo leczenie implantologiczne składa się z dwóch części: chirurgicznej i protetycznej. Podczas zabiegu umieszcza się w kości śruby. Mimo iż może brzmieć to skomplikowanie, to jednak wprowadzenie tego elementu trwa dość krótko oraz jest w pełni bezbolesne dla pacjenta.

implantologia stomatologiczna
implanotologia stomatologiczna

Część chirurgiczna może przebiegać na dwa sposoby w zależności od decyzji chirurga. W przypadku jednoetapowego zabiegu umieszczone zostają wszystkie części implantu (śruba, śruba gojąca oraz łącznik). Jeśli stomatolog/chirurg twarzowo-szczękowy zadecyduje o dwuetapowym działaniu, to podczas jego pierwszej odsłony wprowadzone zostaną najpierw śruby, które następnie zaszywa się pod dziąsłem. Kilka miesięcy później przeprowadza się kolejną operację polegającą na odsłonięciu implantów i założeniu śrub gojących. Po chirurgicznej części leczenia implantologicznego ważne jest utrzymanie perfekcyjnej higieny jamy ustnej. Okolice nowego „zęba” powinny być delikatnie oczyszczane.

Wymiary implantó mają z reguły od 6 do 19 mm długości oraz średnicę wynoszącą od 2 do 8 mm.

Proces leczenia implantologicznego trwa czasami kilka miesięcy. Dzięki zabiegowi implantologii stomatologicznej zyskujemy pełną estetykę jamy ustnej oraz możemy w normalny sposób gryźć i żuć, czyli w naturalny i komfortowy sposób jeść. W ten sposób poprawiamy nie tylko wygląd, ale jakość swojego życia.

rodzaje stosowanych implantów

Istnieją różne rodzaje implantów stomatologicznych. Najpopularniejsze z nich i najdłużej stosowane są implanty tytanowe. Są one wyjątkowo trwałe, mogą być stosowane u większości pacjentów bez skutków ubocznych.

Wadą tytanowych implantów jest ich estetyka – srebrnoszary kolor tytanowego implantu wszczepianego w miejsce ubytku nie powinien być widoczny, jednak w niektórych przypadkach może dojść do odsłonięcia obszaru szyjek zębowych, w których znajduje sięimplant. Wszczepienie tytanowych implantów stomatologicznych to jeden z najdroższych zabiegów z dziedziny stomatologii.

W Innovation Clinic proponujemy Pacjentom implant tytanowy Astra Tech Dental.

Alternatywą dla implantów tytanowych są implanty cyrkonowe, zwane także implantami ceramicznymi. Zwiększają estetykę tej metody uzupełniania braków w uzębieniu, ponieważ ich tekstura i kolor do złudzenia przypominają naturalną tkankę budującą zęby. Implanty cyrkonowe charakteryzują się wysoką zgodnością biologiczną z naturalną tkanką zębów, a także wykazują dużą odporność na działanie czynników zewnętrznych – korozję, działanie substancji bardzo zimnych, gorących i kwaśnych, a także zmiany temperatury otoczenia.

metody implantologiczne w Innovation clinic

W Innovation Clinic proponujemy Pacjentom zmagającym się lub, którym grozi całkowite bezzębie, zabieg implantologii stomatologicznej przy użyciu metody All-on-4. Polega ona na odbudowie protetycznej osadzanej na stałe na 4-6 implantach. Pacjent, który nie wyobraża sobie życia z ruchomą protezą może za pomocą tej metody może odzyskać na stałe całe swoje uzębienie. Bez sztucznego podniebienia, bez sztucznego efektu, bez potrzeby wyjmowania, z naturalnym wyglądem, swobodą w jedzeniu ulubionych potraw i odczuwania ich smaku. 

DLA KOGO ODPOWIEDNIE JEST ALL-ON-4?

Ta procedura dedykowana jest wszystkim pacjentom z bezzębiem lub ze stwierdzoną potrzebą usunięcia wszystkich zębów w łuku. W przeszłości warunkiem koniecznym była odpowiednia ilość kości, która niestety w szczęce zanika bardzo szybko. Obecnie nawet brak kości w szczęce nie stanowi problemu, ponieważ dzięki temu, że śruby mocujące wprowadzane są bezpośrednio w kości jarzmowe, nie wymagają odpowiedniej ilości kości w szczęce. 

ZALETY SYSTEMU ALL-ON-4

System All-on-4 to najlepsza szansa na ponowne swobodne życie po utracie zębów. Największą zaletą jest fakt, że system ten staje się naszą częścią, tak jak nasze utracone zęby. Pacjent nie może sam go wyjąć, nie wypadnie, nie przesunie się, higiena jest taka jak w przypadku naturalnych zębów. Jest to bardzo mała, estetyczna i niezwykle mocna odbudowa. Nie zmienia smaku potraw, a siła gryzienia ma tylko 20% straty do siły naturalnych zębów.

implantologia stomatologiczna

Jak przygotować się do zabiegu?

Przygotowanie do zabiegu jest takie samo jak w przypadku każdego z zabiegów chirurgii stomatologicznej. Specjalne przygotowanie nie jest potrzebne, chyba, że wynika ono np. z przyjmowanych leków i będzie wymagana zmiana leczenia w okresie okołozabiegowym. Należy pamiętać, o tym, aby na zabieg przyjść po posiłku – żeby przez 2-3 godziny po zabiegu nie czuć łaknienia, przyjść w wygodnym ubraniu, bez makijażu ust i ich okolicy w przypadku pacjentek i pozytywnym nastawieniem, ponieważ to zabieg przynoszący tylko korzyści dla pacjenta. 

strefa dla pacjenta

Poniżej znajdą Państwo wszystkie informacje dotyczące zabiegu implantologii stomatologicznej.

 • ciąża,
 • nowotwór w okolicach implantacji,
 • ciężkie schorzenia ogólne,
 • nieuregulowany stan przy cukrzycy,
 • niezakończony rozwój kości (zabieg przed 18 rokiem życia nie powinien być wykonywany),
 • bezpośredni stan po radioterapii oraz chemioterapii.
 • miejscowe

Pierwsze 72h po zabiegu będą najtrudniejsze. Mogą pojawić się standardowe reakcje organizmu takie jak obrzęk, opuchlizna na buzi i siniaki. Do raczej rzadkich odczynów pozabiegowych należy gorączka czy ogólne rozbicie porównywalne do infekcji. Ważne, żeby stosując się do zaleceń zrezygnować z większej aktywności w tym okresie i skłaniania głowy do dołu. Podniesienie ciśnienia w ten sposób spowoduje, że pacjent odczuje pulsowanie w okolicy pozabiegowej co może go zaniepokoić. Po 7 dniach podczas wizyty kontrolnej pacjenci nie odczuwają już żadnych dolegliwości, a ewentualne widoczne zasinienia zaczynają się wchłaniać. Pełna przebudowa i wygojenie kości trwa w szczęce 6 miesięcy, a w żuchwie 4 miesiące. W tym okresie można wspierać swój organizm witaminą D3 i bogatymi w wapń produktami.

 • implant tytanowy Astra Tech Dental – 3900 zł
 • All-on-4 – szczęka (standard) – od 29 000 zł
 • All-on-4 – szczęka (high skill) – od 37 000 zł
 • All-on-4 – szczęka (hybrid I) – od 48 000 zł
 • All-on-4 – szczęka (hybrid II) – od 55 000 zł
 • All-on-4 – żuchwa (standard) – od 28 000 zł
 • All-on-4 – żuchwa (high skill) – od 35 000 zł
 • All-on-4 – żuchwa (hybrid I) – od 44 000 zł
 • All-on-4 – żuchwa (hybrid II) – od 52 000 zł

Ostateczna cena jak i różnice pomiędzy rodzajami są ustalane podczas wizyty konsultacyjnej z chirurgiem twarzowo-szczękowym.

W Innovation Clinic implantologię stomatologiczną przeprowadza doświadczony specjalista z zakresu chirurgii twarzowo-szczękowej lek. dent. Wojciech Kołosowski.

Lekarz medycyny estetycznej certyfikowany przez prestiżową Amerykańską Akademię Medycyny Estetycznej, której dyplom certyfikacyjny jest uznawany za najwyższy, specjalistyczny program naukowy z zakresu medycyny estetycznej na świecie (Board Certified, American Academy of Aesthetic Medicine) i potwierdza zaawansowaną wiedzę oraz umiejętności praktyczne w tej dziedzinie. Należy do Polskiego Towarzystwa Lekarzy Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, uczestnik szkoleń i kongresów medycyny estetycznej na całym świecie. Zajmuje się zabiegami wolumetrycznymi z wykorzystaniem wypełniaczy i implantacją nici liftingujących dzięki czemu projektuje i wykonuje metamorfozy rysów twarzy zgodnie z najnowszymi światowymi trendami. Wieloletni lekarz implantolog zakresie wszczepów zębowych. Absolwent New York University College of Dentistry w dziedzinie implantologii. Wykonuje zaawansowane rekonstrukcje kostne w zakresie szczęk zapewniając lepsze podparcie dla tkanek miękkich, co jest wykorzystywane w metamorfozach jako czynnik pozytywnych zmian w profilach twarzy Pacjentów.

dr Wojciech Kołosowski

Usługi medyczne

Usługi medyczne

Implantologia stomatologiczna

Braki w uzębieniu to poważny problem natury zdrowotnej i estetycznej.
Ubytek nawet jednego zęba może skutkować zaburzeniami w przyjmowaniu pokarmów, nieprawidłową i niewyraźną mową oraz zwiększoną podatnością na choroby jamy ustnej i zębów. Obniża także naszą samoocenę, jest przyczyną kompleksów, Pacjenci przestają się uśmiechać, są mniej pewni w kontaktach zawodowych i towarzyskich. Ponadto brak podparcia kostnego dla tkanek miękkich w zakresie środkowego i dolnego piętra twarzy znacznie obniża atrakcyjność wyglądu, nadaje twarzy cechy starcze i smutne.

IMPLANTOLOGIA STOMATOLOGICZNA

W Innovation Clinic oferujemy Państwu zaawansowane odbudowy w zakresie kości i uzębienia, wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie i materiały, aby zagwarantować Państwu bezpieczne i skuteczne leczenie.

Posiadamy rozwiązania dla wszystkich problemów: brak pojedynczego zęba, brak kilku zębów oraz całkowite bezzębie.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom czas leczenia możemy skrócić nawet do jednego dnia, również w przypadku bezzębia: dzięki koncepcji All-on-4 wszystkie brakujące zęby można zrekonstruować podczas jednej wizyty.

Innovation Clinic oferuje implanty od NOBEL BIOCARE – światowego lidera w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań stomatologicznych.

Jak przebiega leczenie implantologiczne?

Główną decyzją o wszczepieniu pacjentowi implantów zębowych jest to, czy posiada on wystarczającą ilość kości. Wynika to z tego powodu, że śruby muszą być dobrze umocowane w tkance kostnej. Dlatego także bardzo istotna jest również jej jakość.

Przy planowaniu leczenia implantologicznego, stomatolog/chirurg twarzowo-szczękowy wykonuje więc w pierwszej kolejności badania radiologiczne (panorama). W ten sposób może dokładnie ocenić warunki kostne w obrębie szczęki. Jeśli ilość kości jest niewystarczająca do przeprowadzenia zabiegu, wówczas wprowadzenie implantów zębowych poprzedza augmentacja kości lub podniesienie dna zatoki szczękowej. Są to działania chirurgiczne, które umożliwiają wprowadzenie materiału odbudowującego tkankę kostną. Dzięki temu możliwe jest mocne osadzenie śruby implantu, a w dalszej kolejności osiągnięcie satysfakcjonującego efektu leczenia.

Samo leczenie implantologiczne składa się z dwóch części: chirurgicznej i protetycznej. Podczas zabiegu umieszcza się w kości śruby. Mimo iż może brzmieć to skomplikowanie, to jednak wprowadzenie tego elementu trwa dość krótko oraz jest w pełni bezbolesne dla pacjenta.

Część chirurgiczna może przebiegać na dwa sposoby w zależności od decyzji chirurga. W przypadku jednoetapowego zabiegu umieszczone zostają wszystkie części implantu (śruba, śruba gojąca oraz łącznik). Jeśli stomatolog/chirurg twarzowo-szczękowy zadecyduje o dwuetapowym działaniu, to podczas jego pierwszej odsłony wprowadzone zostaną najpierw śruby, które następnie zaszywa się pod dziąsłem. Kilka miesięcy później przeprowadza się kolejną operację polegającą na odsłonięciu implantów i założeniu śrub gojących. Po chirurgicznej części leczenia implantologicznego ważne jest utrzymanie perfekcyjnej higieny jamy ustnej. Okolice nowego „zęba” powinny być delikatnie oczyszczane.

Wymiary implantó mają z reguły od 6 do 19 mm długości oraz średnicę wynoszącą od 2 do 8 mm.

Proces leczenia implantologicznego trwa czasami kilka miesięcy. Dzięki zabiegowi implantologii stomatologicznej zyskujemy pełną estetykę jamy ustnej oraz możemy w normalny sposób gryźć i żuć, czyli w naturalny i komfortowy sposób jeść. W ten sposób poprawiamy nie tylko wygląd, ale jakość swojego życia.

Rodzaje stosowanych implantów

Istnieją różne rodzaje implantów stomatologicznych. Najpopularniejsze z nich i najdłużej stosowane są implanty tytanowe. Są one wyjątkowo trwałe, mogą być stosowane u większości pacjentów bez skutków ubocznych.

Wadą tytanowych implantów jest ich estetyka – srebrnoszary kolor tytanowego implantu wszczepianego w miejsce ubytku nie powinien być widoczny, jednak w niektórych przypadkach może dojść do odsłonięcia obszaru szyjek zębowych, w których znajduje sięimplant. Wszczepienie tytanowych implantów stomatologicznych to jeden z najdroższych zabiegów z dziedziny stomatologii.

W Innovation Clinic proponujemy Pacjentom implant tytanowy Astra Tech Dental.

Alternatywą dla implantów tytanowych są implanty cyrkonowe, zwane także implantami ceramicznymi. Zwiększają estetykę tej metody uzupełniania braków w uzębieniu, ponieważ ich tekstura i kolor do złudzenia przypominają naturalną tkankę budującą zęby. Implanty cyrkonowe charakteryzują się wysoką zgodnością biologiczną z naturalną tkanką zębów, a także wykazują dużą odporność na działanie czynników zewnętrznych – korozję, działanie substancji bardzo zimnych, gorących i kwaśnych, a także zmiany temperatury otoczenia.

Metody implantologiczne w Innovation Clinic

W Innovation Clinic proponujemy Pacjentom zmagającym się lub, którym grozi całkowite bezzębie, zabieg implantologii stomatologicznej przy użyciu metody All-on-4. Polega ona na odbudowie protetycznej osadzanej na stałe na 4-6 implantach. Pacjent, który nie wyobraża sobie życia z ruchomą protezą może za pomocą tej metody może odzyskać na stałe całe swoje uzębienie. Bez sztucznego podniebienia, bez sztucznego efektu, bez potrzeby wyjmowania, z naturalnym wyglądem, swobodą w jedzeniu ulubionych potraw i odczuwania ich smaku. 

 • DLA KOGO ODPOWIEDNIE JEST ALL-ON-4?

Ta procedura dedykowana jest wszystkim pacjentom z bezzębiem lub ze stwierdzoną potrzebą usunięcia wszystkich zębów w łuku. W przeszłości warunkiem koniecznym była odpowiednia ilość kości, która niestety w szczęce zanika bardzo szybko. Obecnie nawet brak kości w szczęce nie stanowi problemu, ponieważ dzięki temu, że śruby mocujące wprowadzane są bezpośrednio w kości jarzmowe, nie wymagają odpowiedniej ilości kości w szczęce. 

 • ZALETY SYSTEMU ALL-ON-4

System All-on-4 to najlepsza szansa na ponowne swobodne życie po utracie zębów. Największą zaletą jest fakt, że system ten staje się naszą częścią, tak jak nasze utracone zęby. Pacjent nie może sam go wyjąć, nie wypadnie, nie przesunie się, higiena jest taka jak w przypadku naturalnych zębów. Jest to bardzo mała, estetyczna i niezwykle mocna odbudowa. Nie zmienia smaku potraw, a siła gryzienia ma tylko 20% straty do siły naturalnych zębów.

Strefa dla pacjenta:

Przeciwwskazania
 • ciąża,
 • nowotwór w okolicach implantacji,
 • ciężkie schorzenia ogólne,
 • nieuregulowany stan przy cukrzycy,
 • niezakończony rozwój kości (zabieg przed 18 rokiem życia nie powinien być wykonywany),
 • bezpośredni stan po radioterapii oraz chemioterapii.
 • miejscowe

Przygotowanie do zabiegu jest takie samo jak w przypadku każdego z zabiegów chirurgii stomatologicznej. Specjalne przygotowanie nie jest potrzebne, chyba, że wynika ono np. z przyjmowanych leków i będzie wymagana zmiana leczenia w okresie okołozabiegowym. Należy pamiętać, o tym, aby na zabieg przyjść po posiłku – żeby przez 2-3 godziny po zabiegu nie czuć łaknienia, przyjść w wygodnym ubraniu, bez makijażu ust i ich okolicy w przypadku pacjentek i pozytywnym nastawieniem, ponieważ to zabieg przynoszący tylko korzyści dla pacjenta. 

Pierwsze 72h po zabiegu będą najtrudniejsze. Mogą pojawić się standardowe reakcje organizmu takie jak obrzęk, opuchlizna na buzi i siniaki. Do raczej rzadkich odczynów pozabiegowych należy gorączka czy ogólne rozbicie porównywalne do infekcji. Ważne, żeby stosując się do zaleceń zrezygnować z większej aktywności w tym okresie i skłaniania głowy do dołu. Podniesienie ciśnienia w ten sposób spowoduje, że pacjent odczuje pulsowanie w okolicy pozabiegowej co może go zaniepokoić. Po 7 dniach podczas wizyty kontrolnej pacjenci nie odczuwają już żadnych dolegliwości, a ewentualne widoczne zasinienia zaczynają się wchłaniać. Pełna przebudowa i wygojenie kości trwa w szczęce 6 miesięcy, a w żuchwie 4 miesiące. W tym okresie można wspierać swój organizm witaminą D3 i bogatymi w wapń produktami.

 • implant tytanowy Astra Tech Dental – 3900 zł
 • All-on-4 – szczęka (standard) – od 29 000 zł
 • All-on-4 – szczęka (high skill) – od 37 000 zł
 • All-on-4 – szczęka (hybrid I) – od 48 000 zł
 • All-on-4 – szczęka (hybrid II) – od 55 000 zł
 • All-on-4 – żuchwa (standard) – od 28 000 zł
 • All-on-4 – żuchwa (high skill) – od 35 000 zł
 • All-on-4 – żuchwa (hybrid I) – od 44 000 zł
 • All-on-4 – żuchwa (hybrid II) – od 52 000 zł

Ostateczna cena jak i różnice pomiędzy rodzajami są ustalane podczas wizyty konsultacyjnej z chirurgiem twarzowo-szczękowym.

W Innovation Clinic implantologię stomatologiczną przeprowadza doświadczony specjalista z zakresu chirurgii twarzowo-szczękowej lek. dent. Wojciech Kołosowski.

Lekarz medycyny estetycznej certyfikowany przez prestiżową Amerykańską Akademię Medycyny Estetycznej, której dyplom certyfikacyjny jest uznawany za najwyższy, specjalistyczny program naukowy z zakresu medycyny estetycznej na świecie (Board Certified, American Academy of Aesthetic Medicine) i potwierdza zaawansowaną wiedzę oraz umiejętności praktyczne w tej dziedzinie. Należy do Polskiego Towarzystwa Lekarzy Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, uczestnik szkoleń i kongresów medycyny estetycznej na całym świecie. Zajmuje się zabiegami wolumetrycznymi z wykorzystaniem wypełniaczy i implantacją nici liftingujących dzięki czemu projektuje i wykonuje metamorfozy rysów twarzy zgodnie z najnowszymi światowymi trendami. Wieloletni lekarz implantolog zakresie wszczepów zębowych. Absolwent New York University College of Dentistry w dziedzinie implantologii. Wykonuje zaawansowane rekonstrukcje kostne w zakresie szczęk zapewniając lepsze podparcie dla tkanek miękkich, co jest wykorzystywane w metamorfozach jako czynnik pozytywnych zmian w profilach twarzy Pacjentów.

dr Wojciech Kołosowski
Przejdź do czatu
1
Potrzebujesz pomocy?
Scan the code
Dzień dobry

Dziękujemy za wiadomość. Staramy się odpowiadać jak najszybciej. Jeśli chcesz umówić/odwołać wizytę, prosimy o kontakt telefoniczny: 721 771 545 lub mailowy recepcja@innovationclinic.pl

Miłego dnia,

Innovation Clinic