Wskazania

Wskazania

Bichectomia

W świecie INO proponujemy Pacjentom zabieg usunięcia poduszek tłuszczowych BICHATA w celu wymodelowania środkowego piętra twarzy. Bichectomia to zabieg chirurgiczny, który proponujemy Państwu celem wymodelowania, wysmuklenia środkowego piętra twarzy i uwypuklenia kości policzkowych. Wskazaniem do usunięcia poduszek Bichata jest przede wszystkim chęć zmiany proporcji twarzy. Spora grupa pacjentów ma kompleksy związane z wydatnymi policzkami – dotyczy to głównie osób młodych. Zgłaszają przede wszystkim to, że pomimo tego, że są szczupłe, ich twarz sprawia wrażenie pulchnej. Na to jak wygląda nasza twarz ma wpływ między innymi tkanka tłuszczowa, która jest zlokalizowana w okolicy ślinianki przyusznej. Za pomocą specjalnej techniki chirurgicznej możemy usunąć częściowo tę poduszkę tłuszczową i w ten sposób wyszczuplić twarz w 2/3 dolnych twarzy. Uzyskujemy tym samym bardziej pociągłą twarz z wyraźniej zaznaczonymi kośćmi policzkowymi, co dla niektórych pacjentów jest efektem pożądanym i korzystnym estetycznie.
Bichectomia

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na wykonaniu niewielkiego nacięcia od wewnętrznej strony jamy ustnej, pomiędzy przewodem ślinianki przyusznej, a tak zwaną linią zgryzu. Dzięki temu nacięciu jesteśmy w stanie usunąć częściowo poduszeczkę tłuszczową, która sąsiaduje ze ślinianką. To pozwala nam uzyskać wspomniany już efekt wyszczuplenia środkowej części twarzy. Leczenie przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym. Nacięcie jest zszywane przy użyciu wchłanialnych nici. Cała procedura trwa około 30-45 minut, a bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do domu.

W Innovation Clinic kwalifikację do zabiegu i leczenie przeprowadzają doświadczeni specjaliści z zakresu otorynolaryngologii i chirurgii jamy ustnej.

Efekty

Widoczność efektów zależy od kilku czynników, dlatego uznaje się, że są to kwestie bardzo indywidualne. Po zabiegu, w sposób naturalny, rozwija się także obrzęk, który może maskować efekt zabiegu.

U niektórych pacjentów wyszczuplenie twarzy było widoczne już po 7 dniach od zabiegu. Tak szybkich rezultatów należy spodziewać się u osób, u których mieliśmy do czynienia ze znacznym przerostem tkanki tłuszczowej w okolicy ślinianek.

Można założyć, że efekty dostrzegalne będą zdecydowanie wcześniej u osób młodych, u których elastyczność skóry jest znacznie wyższa, a tym samym retrakcja skóry po zabiegu to proces, który przebiega zdecydowanie szybciej. U osób starszych ostateczny efekt może być zauważalny po 3, czasem 4 miesiącach, a nawet do roku czasu.

Przed zabiegiem

Aby poddać się zabiegowi należy być przede wszystkim zdrowym. Dlatego wszystkie infekcje w obrębie twarzy czy jamy ustnej, takie jak infekcje gardła czy nieleczone uzębienie, uniemożliwiają wykonanie tej procedury.

Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, to w większości przypadków nie wymaga przeprowadzania żadnych specjalistycznych badań, chyba, że taka konieczność zostanie wskazana przez lekarza wykonującego zabieg. W przypadku tych pacjentów, u których zabieg będzie wykonywany w znieczuleniu ogólnym należy wykonać podstawowe badania tj. morfologia krwi, badania krzepnięcia, elektrolitów, badania czynności nerek, EKG i grupy krwi pacjenta.

Cennik
  • Bichectomia – 8000 zł

W Innovation Clinic zabieg bichectomii wykonuje doświadczona specjalistka otorynolaryngologii i chirurg głowy i szyi.